Elite Language Services

Změna zaměření, rozšiřování služeb a celková modernizace Elite Language Services si žádala i novou moderní vizuální identitu. A přesně takovou jsme pro tuto slovenskou jazykovou školu vytvořili.

old-notebook

Proč jsme vytvářeli novou identitu?

Elite Language Center se na Slovensku už přes 10 let věnuje vyučování angličtiny a odbornému koučingu. Nastal však čas business posunout dál. Firma nově začala nabízet kompletní jazykové služby včetně překladatelství, copywritingu nebo školení zaměstnanců.

Tento posun si vyžádal i změnu jména na Elite Language Services a přirozeným krokem bylo promítnout jej i do nové vizuální identity.

Majitelé David a Kristina za námi přišli s jasnou vizí. Elite nabízí nejkvalitnější jazykové služby na Slovensku a jejich vizuál tomu musí odpovídat. Celá identita měla působit profesionálně, elegantně a důvěryhodně, ale zároveň mít špetku dravosti a drzosti.

Nové logo jako symbol změny

Původní logo ve tvaru knihy nebylo vyhovující tvarem ani zpracováním. Navíc odkazovalo spíš k dosavadnímu zaměření Elite. Bylo tedy nutné najít nový symbol, který bude reprezentovat širší hodnoty firmy a zároveň bude fungovat ve všech velikostech a použitích. 

Nově navržené logo se inspiruje písmem, základním stavební prvkem jazyka. Jednoduchý tvar a tenké linky působí elegantně a zároveň zapamatovatelně.

.

logo-mockup-1
draft-logo-1
draft-logo-3
draft-logo-2
draft-logo-4
draft-logo-5
draft-logo-7
draft-logo-6
draft-logo-8

Některé nápady na logo, které nakonec neprošly

Písmo je krásná věc. Natolik, že se na něm dá postavit celý vizuál.

Pro celkový grafický styl Elite jsme se rozhodli navázat na samotné logo a rozvést jej do podoby ucelené „typografické“ vizulní identity. Vše se tak točí okolo písma.

Zvlášť v patkovém písmu se dají najít opravdu krásné tvary. Jejich rozmanitost nám umožnila každému materiálu vtisknout jedinečnou tvářa přitom si zachovat i úzký vztah k samotnému obsahu. A o ten jde v případě Elite především.. 

section-graphics-1
section-graphics-2
section-graphics-3
section-typography-1-1
section-typography-2-1

I patkové písmo může vypadat moderně

Patková písma většinou vnímáme jako tradiční, konzervativní. Použitím patkového písma pro identitu Elite jsme chtěli tuto tradici a historii ocenit. Na druhou stranu jsme ale potřebovali i výrazný a moderní "look".

Volba tak padla na Jubilat, který se ukázal být skvělou volbou pro nadpisy. Pro menší texty jsme jej doplnili geometrickým bezpatkovým písmem Arboria

Vizuální identita navržená tak flexibilně, aby fungovala v každé situaci

V Elite Language Services vytvářejí opravdu velké množství materiálů. Našim cílem bylo zajistit, aby jim nová identita maximálně usnadnila život. 

Navrhli jsme logo v různých velikostech i barevných variantách. Základním stavebním kamenem nové identity jsou znaky, což dává designerům na výběr z desítek grafických prvků, které mohou používat dle libosti. 

Přdejte k tomu světlou a tmavou variantu vizuálu, oranžové kontrastní prvky, fotografie… Vše drží pohromadě a výsledek je nezaměnitelně „Elite“.

section-flexibility-1-1
section-conclusion

Co na naši práci říká klient?

„Podnikáme přes 10 let, a i když se nám dařilo, byl už čas na změnu. Potřebovali jsme trochu oprášit naši image a postavit branding tak, aby vystihoval směr, kterým se naše firma chtěla vydat.

Spolupráce s Prime byla profesionální a vysoce efektivní. Po sérii brainstormingů, od obecnějších i po ty konkrétnější, nám tým studia představil hned několik směrů. Stačilo pár vylepšení a změn a měli jsme před sebou finální produkt, se kterým jsme nadmíru spokojeni. Prime studio nás provedlo implementací nové identity, zodpovědělo všechny naše otázky a pomohlo vyladit i ty nejmenší detaily. Jsou nám k ruce i teď, jak identitu postupně zavádíme, a pomáhají nám získávat související služby a produkty.

V brandingu jsme se nikdy příliš neorientovali, ale díky týmu Prime pro nás nakonec bylo snadné jej postavit přesně tak, jak jsme potřebovali. Jsem si jistý, že vaší značce zvládnou pomoci stejně jako nám.“

David Rubin, jednatel Elite Language Services

Další projekty

prime-footer-image

Máte chuť jít do toho s námi?
Tak bezva, ozvěte se!

info@primestudio.cz
739 103 819

Jindřišská 20
110 00 Praha 1